Posadzka anhydrytowa

stosowana jest zarówno w budownictwie jednorodzinnym jak i w obiektach użyteczności publicznej. Właściwości jastrychu anhydrytowego pozwalają na wykorzystanie go w różnych, czasami trudno dostępnych miejscach. Maszyna, którą wykorzystujemy przy wylewaniu posadzki ALFAFLOOR jest mobilną fabryką, ponieważ ładowane są do niej komponenty (każdy oddzielnie) w odpowiednie zbiorniki i dopiero na miejscu budowy są one łączone ze sobą (po uprzednim komputerowym zaprogramowaniu pożądanego parametru) a następnie w płynnej postaci pompowane przewodami, których długość może sięgać ok. 120 m (odpowiednik 20 piętra) do obiektu. Tak więc możliwości logistyczne, wysokościowe czy odległościowe stawiają nas na bezkonkurencyjnej pozycji.

Posadzki anhydrytowe

polecamy szczególnie tam gdzie jest rozłożone ogrzewanie podłogowe ponieważ parametry tego produktu poprawiają jego wydajność. Monolityczność posadzki anhydrytowej (czyli brak pęcherzyków powietrznych zamkniętych w posadzce, które osłabiają przewodność wylewki) oraz zmniejszona bezwładność jastrychu anhydrytowego powodują, że szybciej się on nagrzewa i szybciej oddaje ciepło do pomieszczenia.

Posadzki wykonane tą technologią cechują się też wyższą wytrzymałością a zatem dają nam możliwość zredukowania grubości. Mniejsza grubość to mniejszy ciężar a więc możemy wylewkę anhydrytową zastosować w miejscach gdzie obciążenie stropu musi być jak najmniejsze. Zatem posadzka jastrychowa jest idealnym rozwiązaniem na piętrach gdzie okładziną ma być np. kamień naturalny którego ciężar sam w sobie jest ogromny.

Jastrych anhydrytowy

jest również preferowany przez wykonawców okładzin z kamienia, płytek czy różnego rodzaju żywic, ponieważ jego duża elastyczność umożliwia wykonanie dużych powierzchni bez konieczności robienia nacięć dylatacyjnych.

Informacje techniczne.

Zalecana optymalna grubość posadzki anhydrytowej:

  • Na ogrzewanie podłogowe – 5 cm
  • Bez ogrzewania podłogowego – 3.5 cm

Wielkości pola bez nacięć dylatacyjnych:

  • Na ogrzewaniu podłogowym – 300 m2
  • Bez ogrzewania podłogowego – 900 m2